4,395
Dziś Sobota
2023-06-03

Dowiedz się, na jakie produkty i usługi w powiecie Gdańsk ogłaszano najwięcej przetargów z dotacją UE

Aktualizacja: dzisiaj15:25
Zespół OWG-info
Udostępnij artykuł:
MAR_sukces UE_1000x550.jpg

NA DZISIAJ – 2023-06-03 Sprawdź produkty i usługi dotowane przez UE, na które w powiecie Gdańsk ogłoszono najwięcej przetargów

Opis
W artykule prezentujemy informacje dotyczące przetargów publikowanych przez beneficjentów korzystających z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności w celu realizacji zasady konkurencyjności.
Zasada konkurencyjności łączy obowiązki ogłoszeniodawcy, korzystającego z dofinansowania ze środków unijnych, z uprawnieniami potencjalnych wykonawców. Wynika to z treści art. 43 ustawy o finansach publicznych (Dz.U. 2009 nr 157 poz. 1240). Prawo realizacji zadań finansowanych ze środków publicznych przysługuje ogółowi podmiotów.
Dane w artykule są oparte na systemie klasyfikacji zamawianych towarów oraz usług czyli Wspólnym Słowniku Zamówień CPV (ang. Common Procurement Vocabulary), który obejmuje ok. 9 tys. pozycji.
W naszym serwisie owg.pl zgrupowaliśmy je w 873 kategorie i to właśnie one są podawane w rankingach.
Informacje ogólne
1.Analizę wykonano: 2023-06-03 godz: 15:33:53
2.Ilość wszystkich firm w powiecie Gdańsk wynosi: 124753
3.Ilość firm AKTYWNYCH w powiecie Gdańsk wynosi: 69456
Pierwsze miejsce
Jeśli przyjrzeć się, które spośród produktów i usług dotowanych przez UE cieszą się największym powodzeniem w powiecie Gdańsk dla okresu 1-3 czerwiec 2023, widać, że sytuacja na czołowych pozycjach jest bardzo wyrównana. Mimo to na pierwszym miejscu, z delikatną przewagą, plasują się Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe. Inwestorzy korzystający ze środków UE opublikowali w tej dziedzinie 2 przetargi.
Drugie miejsce
Na drugiej pozycji znajduje się Usługi badania, przeprowadzania inspekcji, analizy, nadzoru i kontroli, na które zamieszczono 2 przetargi.
Trzecie miejsce
Na miejscu trzecim w czołówce możemy znaleźć Gospodarstwa rolne. Na dzień dzisiejszy instytucje korzystające ze środków UE opublikowały na nie 1 przetarg.
Produkty i usługi o największej liczbie przetargów z dotacją UE w powiecie Gdańsk – czerwiec 2023
Miejsce
Produkty i usługi
Ilość przetargów
${li_top_txt}
1
Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
2
2
Usługi badania, przeprowadzania inspekcji, analizy, nadzoru i kontroli
2
3
Gospodarstwa rolne
1
4
Maszyny biurowe, sprzęt i części zamienne, z wyjątkiem komputerów
1
5
Roboty izolacyjne
1

W REGIONACH Panorama regionu – zobacz, na które produkty i usługi w Twoim otoczeniu publikowano najwięcej przetargów z dotacją UE

Wybierz region:
Trwa pobieranie danych...

HISTORIA Sprawdź, na jakie produkty i usługi w powiecie Gdańsk w ubiegłych miesiącach pojawiało się najwięcej przetargów z dotacją UE

Wybierz okres:
Trwa pobieranie danych...

PROGNOZA Dowiedz się, na jakie produkty i usługi w powiecie Gdańsk pojawi się najwięcej przetargów z dotacją UE

Wybierz okres:
Trwa pobieranie danych...